piątek, 11 marca 2016

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO?

Jeśli trafiłeś tu nieprzypadkowo, a przed chwilą wklepywałeś w google powyższe zdanie, nie rób tego nigdy więcej. Nie dam ci tych cennych rad, nie pomogę ci, nie w taki sposób. Może myślisz, że to jest już ostatecznie wyjście, nie ma sposobu na rozwiązanie twojego problemu. W internecie pojawia się coraz więcej takich postów, mających na celu oddalać ludzi od chęci zrobienia sobie krzywdy. Przerażającym faktem jest również to, że coraz więcej pojawia się "prawdziwych" poradników jak odebrać sobie życie...
Wiesz, że codziennie w Polsce 16 osób popełnia samobójstwo? I teraz pojawia się jedno pytanie: DLACZEGO? Nie widzą sensu życia, są niedoceniane, mają problemy? Hej, ty przecież nie chcesz do nich dołączyć! Tyle ludzi codziennie walczy o każdy oddech, a ty będziesz próbował odebrać sobie najcenniejszy dar, jaki miałeś szansę dostać?...
Nie lekceważ swoich problemów. Masz prawo sobie z nimi nie radzić. Wierzę, że są bardzo poważne, ale bardzo chcę ci pomóc. Wierzę też, że uda ci się wyjść na prostą. Skończenie ze sobą to nie jest rozwiązanie...Na świecie na pewno jest ktoś, kto pragnie ci pomóc. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Twoje życie jest największą wartością na całej kuli ziemskiej! Każde życie jest na wagę złota.


Pomyśl o rodzinie, znajomych, przyjaciołach. NA PEWNO masz dla kogo żyć. Kłótnia z rodziną? Strata przyjaciółki? A kolega z ławki obok, sąsiadka? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale gdzieś tu jest osoba, która nigdy nie podniesie się po twojej śmierci.
Dlaczego warto żyć? Przypomnij sobie, co daje ci radość:
- bliscy, przyjaciele
-  miłość 
-  zdrowie
-  pasja
-  codzienny uśmiech, nawet przechodnia, i krótkie: "miłego dnia"
-  wsparcie innych
-  pomoc
-  rozwijanie się
-  codziennie rano otwierasz oczy, czeka na ciebie nowy dzień
-  każdego wieczora możesz podziwiać zachód słońca

Dla mnie samobójstwo nie jest ani przejawem odwagi, ani tchórzostwa. Odwagi? Bo "nie boję się stracić życia, ból jest dla słabych." Czy tchórzostwa -  "bo boję się żyć"?
Zastanawiam się, jak bardzo trzeba zniszczyć człowieka żeby chciał podjąć tak ważną decyzję..  Upadłeś? Musisz dać sobie pomóc wstać. Jak najszybciej.

Jeśli nie wiesz, do kogo mógłbyś zwrócić się ze swoim problemem, zadzwoń: 

 - 116123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

- 224259848 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna

- 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

- 801120002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

- 800112800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

 Może nie uda ci się dodzwonić za pierwszym razem. Nie poddawaj się! Poszukaj podobnych stron w internecie - możesz porozmawiać z kimś poprzez wymianę wiadomości.


Nie szukasz pomocy? Na pewno jej potrzebujesz. Zadzwoń. Choćby z ciekawości, tylko po to, żeby wyżalić się, że dzwonienie do takich miejsc jest bezwartościowe, nikt nie odbiera i nie mam racji. Po prostu zadzwoń.  
Nie masz dla kogo żyć? Żyj dla mnie. Jesteś bardzo ważny.

12 komentarzy:

 1. Przyznam, że z pewną obawą podchodziłam do tego wpisu.. Samobójstwo to najgorsze z rozwiązań... Nawet, kiedy jest beznadziejnie, kiedy sytuacja zdaje się nie mieć innego wyjścia, nie warto decydować się na ten krok. Życie jest piękne, nawet jeśli tego w danym momencie się nie dostrzega. A samobójstwo to pójście na łatwiznę, to tchórzostwo. O wiele więcej odwagi wymaga stanięcie twarzą w twarz z problemami, zmierzenie się z rzeczywistością. I warto podjąć ten trud. Upadki się zdarzają każdemu, jesteśmy tylko ludźmi. Ale po każdym upadku trzeba się podnieść, otrzepać i iść dalej, robić swoje, dążyć do spełnienia marzeń! A nie tak po prostu to kończyć.. Dobrze, że zwraca się na to uwagę, to trudny, ale i ważny temat

  OdpowiedzUsuń
 2. Te telefony są bardzo dobre moja koleżanka miała kiedys mały problem i na prawde są tam miłe ludzie co pomagająa rozmowa dużo robi nawet z obcą osobą. Myśle, że jak ktoś myśli samobójcze to nie wolno tego zbagatelizować tylko mu pomóc ale mimo wszystko mysle że samobójstwo to odwaga.

  http://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. jakaś akcja jest szersza bo na wielu blogach taki wpis się pojawił:) obs? ja już:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akcja jest coraz popularniejsza i o to chodzi!!! 😊

   Usuń
 4. Często przed samobójstwem jest depresja wiec warto a nawet trzeba ją leczyć we wczesnych objawach. Dobre rady i ogólnoe przekaz tej notki.
  Pozdrawiam!:)
  www.aleksandraczaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujący wpis. Moja przyjaciółka miała taką sytuację. Codziennie dzwoniła ze chcę się zabić itd.. z biegiem czasu nie wiedziałam co mam jej mówić.. na szczęście psycholog pomógł. Myślę że te telefony zaufania wcale nie pomagają, takie jest moje zdanie :) zapraszam do mnie allexsis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Super wpis, wchodząc tu byłam przerażona ! Ale teraz jak najbardziej pozytywnie myślę o twojej osobie ,pozdrawiam ! :)
  http://lifeisaconstantgame.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojj tak. Życie to wspaniała wartość. Sama przeszłam wiele prób samobójczych, choruję na depresję i spędziłam pół roku w szpitalu. Naprawdę nie warto. Życie jest piękne. Dziękuję Ci za ten post!
  http://szeptypustyni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Życie mamy jedno,żyjemy tylko raz.Musimy to wykorzystać jak najlepiej.Przez myśl by mi to nie przeszło,że bym miała popełnić samobójstwo....Odebrać sobie życie ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł z tym postem ;-) . Po przeczytaniu nagłówka przeraziłam się, ale po dalszym czytaniu obawy minęły.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł z tym postem ;-) . Po przeczytaniu nagłówka przeraziłam się, ale po dalszym czytaniu obawy minęły.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej,

  Temat jest poważny, ale nie mogę o tym napisać inaczej; niż wprost. Piszę w związku z "hackowaniem Google'a" przez blogerów, które doprowadziło do utrudnień w szukaniu stron zachęcających do samobójstw. Wpadłem na pewien pomysł, i szukam osoby do jego realizacji. Możliwe, że zna Pan/i kogoś, kto pisze artykuły w serwisach informacyjnych i chciałbym by do tych osób doszła ta informacja. A mianowicie:

  Osoby, które mają myśli samobójcze, szukają w Internecie informacji z tym związanych i są tym na przykład samobójstwa i próby samobójcze. I potem wchodzą na artykuł z krzykliwym nagłówkiem, który od samobójstwa ich nie odwodzi. A raczej może zachęcić, jeśli samobójstwo wydarzyło się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, albo osoba jest w ich wieku etc. I chciałbym, by pod każdym z takich artykułów, np. takich: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/krakow-z-wisly-wylowiono-cialo-kobiety-popelnila-samobojstwo_999771.html znalazła się informacja o numerach dla osób, które chcą popełnić samobójstwo. Chciałbym też, by znalazły się odniesienia do literatury fachowej, jeśli ktoś nie chce korzystać z pomocy psychologicznej (te numery mogą wystraszyć ludzi, i nie będą chcieli szukać tam pomocy); na przykład można napisać, że w przypadku myśli samobójczych polecamy przeczytać co pisze na temat samobójców Victor Frankl w książce "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Możemy też zaproponować działanie doraźne, które obniżyło by napięcię w organizmie potencjalnego samobójcy: odejdź teraz od komputera, zjedz czekoladę, idź pobiegaj, porozmawiaj z kimś (niekoniecznie o samobójstwie) itd.

  Czyli forma byłaby taka:
  Tytuł
  Artykuł (opis zdarzenia)
  Numery telefonów
  Literatura fachowa
  Działania doraźne

  Jeśli nie zna Pan/i takiej to proszę o przekazanie takiej informacji dalej, gdziekolwiek. Także na blogu.
  Nie reprezentuję żadnej strony, organizacji etc. Po prostu jestem użytkownikiem Internetu i wpadłem na taki pomysł. Bo robienie sensacji z samobójstwa jest dla mnie oburzające, a pomóc można.
  Dziękuję za przeczytanie listu i proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Damian

  OdpowiedzUsuń